Cambly'de İlk Dersim Nasıldı ?

Cambly İle İlk Dersim Nasıldı? Dr Sam

Merhabalar bugün benim için heyecanlı bir gündü. Uzun zamandır Cambly kullanmak istiyordum ve nihayet bugün ilk dersime başladım. İlk konuşmayı Dr Sam ile birlikte yaptım. Kendisi gerçekten Türkiye’yi çok seviyor. 35 yıl önce İzmir’de çalışmış birisi. Derse başlarken çok heyecanlıydım ama heyecanım öğretmenin ilk Hello’sunu duymam ile geçti. Dersin sonunda iyi ki aramışım heyecanlanacak hiçbir şey yokmuş diye geçirdim içimden.

Cambly İlk Görüşmem.

Cambly’de Süreç Nasıl İlerledi ?

Kendisiyle belirli bir saat ile sistemden randevu ayarladım. Tam saatinden 1-2 dakika önce de ara butonuna basarken aradım ve bu şekilde görüşmemiz başlamış oldu. Ekranda bir chat paneli bulunuyor bu sayede size yardımcı kaynaklar videolar yollabiliyor veya anlamadığınız bir kelimenin yazımını yazabiliyor. Ayrıca bir de google translate bölümü mevcut. Oradan da aklınıza o an gelmeyen kelimeleri çevirip kullanabiliyorsunuz ben pek tercih etmedim.

Cambly İle Konuşma Nasıl İlerliyor ?

Henüz ilk konuşmam olduğu için fazla bir yorum yapamam ancak sizin önceden bugün şu konu hakkında konuşacağım diye kafanızda bir konu belirlemeniz konuşmanın akışı açıcısından daha önemli oluyor. Daha akıcı ve garip sessizlikler olmadan konuşabilmeniz için.Ayrıca konuşmalarınız kayıt altına alınıyor dilerseniz dersten sonra izleyebiliyorsunuz veya indirebiliyorsunuz size kalmış 🙂

Ara ara Cambly deneyimlerimi bu blog üzerinden yayınlayacağım. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Umarım Cambly hakkında fikir almak isteyenler için yararlı bir yazı olmuştur.

Ekin Abalıoğlu

Rosetta Stone Hakkında Düşüncelerim


Ekin Abalıoğlu
HAKKIMDA

22 Ekim 1998 tarihinde Denizli'de doğdum.İlkokul ortaokul ve Lise öğrenimini burada tamamlayarak 2018 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne girmeye hak kazandım. Hala Ege Üniversitesi'nde öğrenimime devam ediyorum. Programcılık hayatım 7. Sınıfta online oyunlara hile yazmak istememle başladı.Bu sıralar web programlama ile daha çok ilgileniyorum.